6 wrz 2022

Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka Aga Nuckowski Recenzja


Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka  

Aga Nuckowski

Rozpoczął się rok szkolny. Machina ruszyła. Młodsze dzieci ruszyły do przedszkola a starsze do szkoły. A gdyby tak zatrzymać na chwilę czas i powspominać wakacje?

My w tym roku byliśmy nad morzem. To dokładnie tak jak Niuniuś, bohater książki od N
atuli  FB    INSTA "Niniuś i lato" Mały prosiaczek jedzie na wakacje ze swoimi rodzicami. Najpierw pakuje się, później wyrusza w podróż pociągiem aby trafić nad upragnioną plażę. Każdy etap jest niezwykle interesujący i wiążą się z nim nowe odczucia oraz przygody. Niuniuś jak każde dziecko jest spostrzegawczy i ciekawy wszystkiego co się dzieje dookoła. A jego poczucie humoru i radość uprzyjemniają całą wyprawę.


Przyjemne czyta się z dzieckiem taką pogodną historię. Nawet kiedy zdarzają się trudne sytuacje, albo wydarzenia mrożące krew w żyłach 😉 [ jak burza] zawsze jego rodzice są blisko. A przygody kończą się dobrze.
Podoba mi się postawa rodziców którzy wspierają swojego syna. Dają mu przestrzeń na poznawanie nowych rzeczy. Dają mu możliwość przeżycia radosnych ale i ciężkich chwil, pokazując że zawsze są w pobliżu. A kiedy sytuacja tego wymaga bronią go.

Książka podzielona jest na kilka tematyczny rozdziałów a każdy z nich może służyć jako pretekst do rozmowy z dzieckiem. Jestem pod wrażeniem samej szaty graficznej publikacji. Kolorowych, wesołych ilustracji. Sam Niuniuś jest przesympatyczny, ale to owłosiony tata skradł moje serce <3 Książka ma twardą oprawę i mocny papier.

Cała nasza czwórka bardzo lubi czytać o przygodach małego prosiaczka 👍

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Natuli. 


*
Pani Komoda

5 komentarzy:

 1. Widzę, że to książeczka warta przeczytania dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wartościowa książeczka. Na pewno przeczytam z moimi siostrzeńcami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Junior też uwielbiał takie książki w dzieciństwie. Teraz już sięgamy po nieco poważniejsze, ale nadal takie, które uczą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest to kolejna świetna książka, którą polecasz na blogu. Są fantastyczne dla dzieci, które uczą, jaka ważne są emocje i jak ważne jest wyrażanie emocji, gdzie każda z nich jest ważna.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🤗😘
  Patryk

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książeczka skradła moje serce. Poszukam jej. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :) i dużo radości życzę :))

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!