28 wrz 2022

Niuniuś i wiosna Aga Nuckowski Recenzja.

 Niuniuś i wiosna 

Aga Nuckowski 

Czy można wiosennego Niuniusia czytać jesienią? A czy lody można jeść zimą? Pewnie że tak!!
My już poznaliśmy tego przeuroczego bohatera książki "Niuniuś i wiosna" od  Natuli 
Wiosnę trzeba rozpocząć od porządków w ogrodzie. Niuniuś pomaga tacie jak tylko może. Każde dziecko lubi to robić. Czasem się rozprasza i super się bawi. Wystarczy górka ziemi i maluszek jest szczęśliwy. A to dopiero poczatek przygód.


Niuniuś spotka również kilka osób i zwierząt. Niestety nie każde spotkanie jest proste i przyjemne. Zdarzają się trudne sytuacje a dzieciaki mają szalone pomysły. Tak wygląda życie małych dzieci które dopiero poznają świat. Czasem aby się nauczyć co należy omijać z daleka trzeba najpierw podejść bliżej... Ta nauka przez doświadczenie niekiedy nie jest przyjemna. Mogą pojawić się łzy. Jednak taka nauka zostaje w pamięci na dłużej.
Dzieciaki uwielbiają Niuniusia. Młodszy syn podczas czytania lubi powtarzać proste słowa określające dźwięki i działania, jak: siup, huś, mniam, pac...

Ilustracje są zróżnicowane. Raz są wielkie na 2 strony raz to malutkie okienka. Jedno jest pewne wiele z nich jest tak zabawnych że nawet bez czytania tekstu dzieciaki super się bawią oglądając książkę.

Za możliwość przeczytani książki dziekuję Wydawnictwu Natuli.

Pani KoModa

1 komentarz:

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!