3 lip 2018

"Poświęcenie" Adriany Locke w mojej biblioteczce.

adriana locke

Co sprawi, że historia stają się wyjątkowa?

Co sprawia, że nie możesz się od niej oderwać?


Po przeczytaniu Poświecenia teraz już wiem.
"Poświęcenie" Adriana Locke - premiera 4 lipiec.


Po tytule i okładce spodziewałam się jakiegoś łatwego i prostego romansidła zakrapianego scenami łóżkowymi. Na szczęście dostałam dobrą historię, poruszającą ważne tematy i trzymającą w napięciu (o tak!) do ostatnich stron (dosłownie).

Główna bohaterka Julia jest samotna matką, jakiś czas temu straciła miłość swego życia - męża. Teraz ledwo łączy koniec z końcem. Ciężko pracuje aby zapewnić byt swojej córce Ever. Po śmierci męża musiała przeprowadzić się do małego mieszkania bo nie stać jej było na utrzymanie domu. Musi uważać z wydatkami i nawet zwykłe rachunki są dla niej dużym problemem.

Kolejnym z nich jest Crew jej szwagier. Chodząca porażka. Jest człowiekiem od którego Julia chcę się trzymać z daleka. To człowiek z którym wiążą się same kłopoty i cześć z nich doświadczyła już w swoim życiu. Najchętniej zamknęłaby przed nim drzwi i nigdy go więcej nie zobaczyła.
Ale Crew jest potwornie denerwujący i do tego niezwykle uparty. Przychodzi do Julii,oferuje swoją pomoc w opłatach czy innych rzeczach. Bez pytania, bez zgody robi co uważa za słuszne. To bardzo wkurza dziewczynę, bo ona  nie chce jego pomocy. Czuje się bezpieczniej kiedy nie musi polegać na nikim, kiedy od nikogo nie zależy i wszystko jest w jej rękach. Wcale jej się nie dziwię. Po tym co przeszła ciężko komuś zaufać.


Ale pojawia się większy problem. Jej córka źle się czuje i trafia do szpitala. Julia jest na skraju załamania: straciła męża , ledwo wiąże koniec z końcem a tu jeszcze taka tragedia. Diagnoza jest bezwzględna - rak. Zwykłe leczenie nic nie da ponieważ jest to dosyć zaawansowana forma. Pojawia się jednak światełko w tunelu, alternatywne leczenie. Warunkiem tego leczenia jest zgoda służby zdrowia. Domyślacie się jak to może się skończyć?


Oj tak ! nie zgadzają się. Crew plątając się ciągle przy dziewczynach postanawia  im pomóc, wymyślić jakieś rozwiązanie. Chce odkupić jakieś stare winy.
Czy Julia mu pozwoli? Musiałaby zrobić rewolucję w swojej głowie aby dopuścić choć ten pomysł do zastanowienia, aby wujek pomógł swojej bratanicy. Czy Crew chce i może się poświęcić dla dziewczynki którą pokochał całym serem?

Bardzo podobały mi się relacje Ever z Crew. Pokazują jakie dzieci są beztroskie, szczere, urocze i prostolinijne. To dorośli tworzą problemy, a dla dzieci świat jest dużo prostszy nawet w obliczu takiej tragedii.


Jak się skończy historia? Ja nie mogłam doczekać się  zakończenia. Autorka budowała napięcie aż do końca. Nie mogłam odłożyć książki!! Cały czas się zastanawiałam co będzie dalej. W pewnym momencie przestraszyłam się że zostało tak mało stron...Jakiś niedosyt mnie ogarnął. Że za mało stron z tej uczty zostało.
Zakończenie mnie zaskoczyło mnie, rozbiło i wzruszyło. Nie sposób przejść obojętnie obok tej książki. Zdecydowanie polecę ją moim koleżanką. To świetna lektura na wakacyjną nudę.Za możliwość przeczytania książki dziękuje 
Wydawnictwu Szósty Zmysł.


*
W tle widać: 
Pani KoModa
*
Ps: a ja już czekam na "Miejsce egzekucji"
Zapowiada się ciekawe lato! 27 komentarzy:

 1. Właśnie przed chwilą rozmawiałam z koleżanką o tej książce i była nią zachwycona. Powiedziała nawet, że nie obyło się bez łez, więc ja również bardzo chciałabym ją przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ja też nie mogłabym doczekać się zakończenia tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym przeczytała:))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 4. O!!! Muszę przeczytać!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisuję sobie i będę polowała na nią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie właśnie książki trzymające w napięciu i poruszające ważne tematy. Dobrze, że to nie okaząło się zwykłe przeciętne romansidło

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że znajdujesz czas na dobrą książkę :) Warto sięgać po książki, bo to bardzo relaksujące i ubogacające zajęcie :) A jeszcze lepiej napisać własną.... :)

  Na moim blogu pachnie latem! :) iiiiii zabieram w podróż pachnący zagłówek olejki & zioła! Moja poduszka podróżna o orzeźwiającym zapachu cytryny z miętą jest idealna na wakacje!

  Sami zobaczcie: https://edreamsstyle.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Po takiej recenzji nie sposób przejść obok tej książki obojętnie:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa propozycja :)
  Pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Jako samotna mama doskonale wiem, jak może być ciężko i trudno. Jestem bardzo ciekawa tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 14. Już sobie zapisałam:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Super jest trafić na tak dobrą książkę ale później najgorsza jest ta "pustka" po dokończeniu historii :) Tak też bywa z dobrymi filmami :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaciekawiłaś mnie tą historią :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!