11 lis 2022

Kobieta w walizce Katarzyna Bonda recenzja

 Kobieta w walizce 

Katarzyna Bonda 

Czy jest tu ktoś kto nie zna Huberta Meyera? Szczerze wątpię. I choć pewnie polubiliście go bardzo jak wiecie znany profiler namieszał na całego. Obecnie przebywa na dołku. Trochę załamany, trochę zrezygnowany. A przecież życie toczy się dalej i przestępcy nie śpią.

Jego miejsce zajmuje jego najlepszy uczeń. Nieopierzony Grzegorz Kaczmarek zostaje wysłany do Ełku. A tam ma zająć się wyjaśnieniem makabrycznego morderstwa. Na drodze zostaje znaleziona walizka ze zwłokami! Przedstawiam Wam najnowszą książkę królowej thrillera  Katarzyny Bondy pt „ Kobieta w walizce” .

Rok wcześniej w dziwnych okolicznościach znika Klaudia. Kobieta miała na pieńku z bratem, nie układało się jej z mężem, jej ojciec był bardzo despotyczny a niektórzy wspominali o kochanku. To jednak nie wyjaśnia czemu miałaby porzucić dwójkę swoich dzieci. Teraz mamy odpowiedź. Kobieta musiała zostać zabita i to jej zwłoki znaleziono.

Śledztwo tym razem ma wsparcie profilera Grzegorza. Znów na tapetę idzie rodzina i bliscy Klaudii. Każdy jest podejrzany i każdy ma swój motyw. A Klaudia jest przez każdą osobę opisywana inaczej. Gdzie leży prawda? Czy śledczym uda się rozwiązać tą zagadkę?

Na początek wielkie zaskoczenie. Śledztwo prowadzi Grzegorz, młodszy kolega i podwładny Huberta. Interesujący zabieg i jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Jakoś trzeba było  wyprowadzić z mroku pogrążonego w smutku Meyera. Młodszy bohater wprowadza dużo świeżości choć nie ma jeszcze tyle intuicji i doświadczenia. Kaczmarek dopiero się uczy a jego mistrz jest niedostępny dlatego zrobi wszystko aby wyciągnąć Meyera z paki.

Ta część wciągnęła mnie bez reszty. Całość była dla mnie niezwykle płynna a napięcie trzymało do ostatniej kartki. Co ciekawe pewne fragmenty które autorka podrzuca nam, kawałki układanki, sprawiają że zachodzimy w głowę  co tu się wydarzyło. Dla fanów gatunku a także autorki to pozycja must read J Mamy tu zagadkową zbrodnię interesujące śledztwo a także zaskakujące zakończenie. To co czytacie?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza. 

*

Pani KoModa

2 komentarze:

  1. Bardzo wciągająca jest ta seria. Lubię ją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, że napisałaś ciekawą recenzję nt. tej książki. Z miłą chęcią przeczytałem ten wpis 🤗

    Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Tobie miłego oraz wspaniałego dnia 🙋‍♂️❤
    Patryk

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!