17 mar 2022

"O włos" Katarzyna Bonda rcenzja

"O włos"

 Katarzyna Bonda

Dziś przychodzę do Was z mrożącym krew w żyłach thrillerem od naszej polskiej królowej gatunku. Katarzyna Bonda właśnie rozpoczęła nową serię kryminałów. Będzie krwawo! Trafimy do niebezpiecznego świata bosów narkotykowych i sutenerów.

 Głównym bohaterem jest policjant Jakub Sobieski. Wprawdzie mężczyzna został wydalony z firmy ale jakimś dziwnym splotem wydarzeń staje się zamieszany w medialne śledztwo. Jeżdżąc na taksówce widzi się różne rzeczy, jest się świadkiem wielu bijatyk. Kontakt z  osobami pod wpływem  jest na porządku dziennym. Jednak jeden pozornie przypadkowy kurs zmienia jego poukładane życie. Dziwna i porywcza Beata próbuje go zaangażować we własne śledztwo. Opowiada mu że wpadła na trop brutalnego mordercy kobiet. Kuba nie chce o tym słyszeć, ma już po dziurki w nosie pomagania impulsywnym kobietom. Odwozi ją pod wskazane miejsce i prawie zapomniałby o sprawie gdyby rano do jego drzwi nie forsuje policja. Beata zaginęła a to on jest ostatnią osobą jaka ją widziała.

W tej sytuacji nie może odmówić pomocy w wyjaśnieniu zaginięcia Beaty ale również znalezieniu mordercy. Czas ucieka i pojawiają się kolejne ofiary. Wychodzą na jaw również nieciekawe informacje o powiązaniach domów publicznych z policją. A każdy knuje aby więcej ugrać. Są jednak osoby które zrobią wszystko żeby Beata wróciła cała i zdrowa. Jedną z nich jest atrakcyjna aspirantka Ada, która okazuje się być przyrodnią siostrą porwanej.

Czas tyka a tropów tylko przybywa i robi się coraz gęściej.

Czy w tej sytuacji uda znaleźć się dziewczynę żywą i złapać mordercę którego nazwano Kosiarzem z Kabat?

Czy młody nieopierzony policjant poradzi sobie z wytrawnym przestępcą?

Od razu zaznaczę że ten tytuł nie zdobył pierwszego miejsca w moim subiektywnym rankingu książek Pani Bondy jednakże bawiłam się z podczas czytania znakomicie. Podoba mi się dynamika tej książki. Jest dosyć skondensowana. Rytmiczna. Cały czas się coś dzieje. Nie nudzimy się ani chwili. Autorka wprowadziła tyle zakasujących i wspólnie uzupełniających się wątków, jakby szyła pokaźną serwetę. Dopiero kiedy wszystkie nitki zostaną połączone cały wzór ma sens. A sam wzór okazał się zaskakujący. Autorka podsuwa nam kilka typów na mordercę. Nie zdradzę Wam czy udało mi się zgadnąć ale polecam Wam samemu sprawdzić czy odkryjecie kto to. Zdradzę tylko, że wiele osób ma motyw i wiele osób jest podejrzanych.

Czekałam jak rozwinie się relacja Jakuba i Ady. Czy autorka pozwoli sobie na romans tych dwojga. Albo chociaż jakieś cieplejsze relacje. Jednak nie zdecydowała się na to. [ W każdym razie nie w tej części ;) ] Jeśli chodzi o emocje wiele ich było. Zazdrość, złość, miłość, fetysze, strach, pragnienie. Wszystkie mieszały się ze sobą i trudno było oddzielić je od siebie. A sam główny bohater choć stojący po stronie prawa ma sporo za uszami.

Seria z Jakubem zapowiada się interesująco, z pewnością sięgnę po kolejny tom.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Pani KoModa

2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej nowej serii autorki. Na pewno się na nią skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wstyd się przyznać, ale twórczość tej autorki jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!