14 maj 2019

"Widzę Cię" Lisa Jewell. Recenzja

premiera

"Widzę Cię"
 Lisa Jewell

Przyszła do mnie ciekawa przesyłka.

tajemnicza przesyłka

Prezesowa postanowiła pomóc mi ja otworzyć.

promocja książki


doniczka pepco"Widzę cię" to trzymający w napięciu thriller Lisy Jewell. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką ale jestem pewna, że nie ostatnie :) Lisa to brytyjska autorka, specjalizuje się w książkach dla dziewczyn. Ma już ich na swoim koncie kilka, więc jest w czym wybierać. 

Ja miałam okazję przeczytać najnowszą książkę autorki. Historia zaczyna się morderstwem. Co ciekawe nie jest napisane nie tylko kto zabił - tego się przecież dowiemy w dalszej części książki ale również kto został zabity. Byłam zaskoczona, że od razu sobie wyobraziłam zabitą osobę. I według tego układałam sobie całą historię - próbując ją w trakcie czytania rozwikłać. Niestety nie jest to takie proste i jednoznaczne.

THILLER Kolejne rozdziały opisują sytuację w miasteczku pół roku przed zabójstwem. Na pozór senne miasteczko ukrywa wiele intrygujących postaci. Jedną z nich jest szalona Frances Trip z piękną córką Jenną. Frances uważa, że prześladuje ją gang stalkerów. W miasteczku pojawiają się nowi mieszkańcy. Na przykład charyzmatyczny dyrektor szkoły Tom Fitzwillliam ze swoją rodziną. 

mirostowiceGłówną bohaterką jest młoda mężatka Joey. Właśnie przyjechała do domu swojego brata po powrocie z Ibizy. Tam poznała przystojnego Alfiego i od razu poślubiła go. A teraz sama nie wie co począć ze swoim życiem. Wydaje się zagubiona. Nie do końca chciałaby żeby jej życie tak wyglądało, jak wygląda. Pomieszkuje u brata, z jego żoną z którą średnio się dogaduje. Zaczepiła się w pracy, którą nie lubi. Jej mąż nie ma stałej pracy. 

 Lisa JewellPewnego dnia przypadkowe spotkanie z energetycznym Tomem wywraca jej życie do góry nogami. Spokojna dziewczyna jest zauroczona mężczyzną. Do tego stopnia, że każde kolejne spotkanie odbiera jej resztki rozsądku. Obserwuje go,  śledzi wzrokiem, chodzi w miejsca gdzie mogłaby spotkać. Nie zdaje sobie sprawy, że taki mężczyzna nie tylko w niej wzbudza emocje. Nie tylko ona zajmuje się obserwacją.

Okazuje się, że rodzina Toma jest w centrum zainteresowania sporej części miasteczka. Zwłaszcza przystojny dyrektor. Czy to może się skończyć dobrze? Niestety... Niezdrowe zainteresowanie nauczycielem prowadzi do samych kłopotów.


Tematem przewodnim są kłamstwa i tajemnice  z przeszłości. Zranienia z przeszłości mogą wpływać na teraźniejszość. A tu jedna tajemnica po drugiej wypływają na wierzch. Dodatkowo dzisiejsze małe kłamstewka tkają sieć która zaciska się na szyi bohaterów.  Ciężko się z tej sieci wydostać. I wytłumaczyć policjantom podczas przesłuchania co właściwie się wydarzyło.

Lubię takie powieści. Najciekawsze jest to, że jak tylko skończyłam ją czytać miałam ochotę przeczytać ją jeszcze raz. Tym razem z z tą wiedzą która mam teraz. Ciekawa byłam czy udałoby mi się wyłapać subtelne rysy na szkle - które doprowadziły do pęknięcia. A później strasznej zbrodni która wstrząsnęła miasteczkiem.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Edipresse. 

 Lisa Jewell

*
 Czytam na Insta z prezesową - zapraszamy :) 

książka
*
Pani KoModa

6 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się ciekawie. Twoja Prezesowa też czyta fają książkę :))
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Widzę cię" to książka, która bardzo mocno mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka czeka na moją czytniku i jestem jej naprawdę ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja- naprawdę dobrze napisana! Jestem ciekawa tej książki:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi naprawdę intrygująco. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!