23 maj 2019

(NIE)Piękność Natasza Socha

książka premiera

(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?
 Natasza Socha


premiera
" We współczesnym świecie po prostu trzeba być ładnym. Tego niestety wymagają od nas wszyscy. Uroda staje się głównym atutem, podobnie jak ciało i młodość."


Czym jest uroda?

Większość osób deklaruje, że wygląd nie jest najważniejszy. Jednak badania pokazują coś innego. To ładne osoby mają lepiej w pracy, dostają mniejsze wyroki, łatwiej wybaczyć im przewinienia. Jednym słowem ładnym jest zdecydowanie wygodniej  w życiu. Rzadko kto to przyznaje na głos - ale tak właśnie jest. Ale są przecież też brzydcy i nie tylko po to aby dostrzegać piękno ;) Brzydkim kobietom mówi się, że mają ładne dłonie, oczy, włosy, szuka się choć jednej ładnej cechy. Czasem ludzie nieźle muszą się nagimnastykować aby znaleźć piękno w drugiej osobie.

łóżko

A co wtedy kiedy nie umiesz znaleźć choć jednej ładnej cechy? Takie mniemanie o sobie ma główna bohaterka książki  -Nasturcja. O ironio została nazwana jak piękny pomarańczowy kwiat. Pewnie dlatego swoje imię traktuje jak żart losu. Nie widzi nic ładnego czy choćby przeciętnego w swoim wyglądzie. Dlatego nawet o siebie nie dba. Nie widzi sensu tracić na to czasu. Workowate swetry i spodnie dresowe to coś dla niej. Przecież lepiej być przeźroczystym niż rzucać się w oczy swoją brzydotą. Zaakceptowała z niejakim bólem taki stan rzeczy.


Musi jakoś przeżyć lamenty swojej matki która wpada do niej i męczy ją. Matka stara się wpasować swoja córkę  w utarty szablon. Sama nie może pogodzić się z tym, że jej córka jest sama. Jej zdaniem każda kobieta aby być kompletna potrzebuje do tego mężczyzny. 
bez krzew

Dziewczyna z jednej strony wkurza się i nie chcę się zgodzić na to aby wejść w tory które przyszykowała jej matka. Przecież jako kobieta może być sama. Nie musi się definiować przez związek z inną osobą. Bycie z kimś nie jest jednoznaczne ze szczęściem i spełnieniem. Ale z drugiej strony czuje w sercu niedosyt. Faktycznie w głębi serca marzy o miłości, która zapełniłaby pustkę w jej życiu. Ale z takim wyglądem uważa, że to nie jest możliwe. I że powinny jej wystarczyć romanse przez internet. 


Nowym doświadczeniem jest dzień w którym Nasturcja poznaje czterdziestokilkuletnią  sąsiadkę Paulinę. Paulina mieszka na wprost i była wielokrotnie obserwowana przez dziewczynę. Pewnie dlatego, że jest kwintesencją piękna. Wszystko co robi jest wspaniałe i wyjątkowe. Dziewczyna syci się tym pięknem, bo chociaż tak może obcować z prawdziwą urodą. Jest przekonana, że wystarczy wygląd i można być szczęśliwym.
czytanie w łóżku

Ze strony Pauliny jednak to tak pięknie nie wygląda. Bo o taki olśniewający wygląd trzeba dbać. Trzeba poświęcać na to czas i pieniądze. To nie jest wcale proste i przyjemne utrzymywać taki nieskazitelny wygląd cały czas.


Do tej dwójki zagubionych kobiet dołącza jeszcze bardziej zagubiony szczurołap Karol. To już cały komplet indywidualności. O dziwo znajdują wspólny język. Co wyniknie z tej przedziwnej znajomości? Musicie koniecznie przeczytać. :)


Bardzo mnie poruszyła ta książka. Nie wiem czemu ale zupełnie się utożsamiłam z główną bohaterką. Pewnie dlatego, że jakiś czas miałam podobne odczucia jakie ona miała. Czasem bywa, że czujesz się nieatrakcyjny, czasem zaszczuty w szablonach które narzucają nam inni. Czasem trzeba się dopasować do oczekiwań swojej rodziny. Bohaterowie stworzeni przez autorkę są realni i ciekawi.


To już kolejna książka Nataszy którą czytam i mam wrażenie że im dalej w las tym bardziej mi się podoba. Kolejna książka jest jeszcze lepsza niż poprzednia. Podobają mi się tematy z jakimi zmierzyła się autorka. To nie tylko uroda czy jej brak, ale także funkcjonowanie w otoczeniu, akceptacja siebie. Jaki wpływ na jednostkę ma społeczeństwo i mody wymyślane przez kreatorów rzeczywistości. Czy ulegniemy tym manipulacjom? Czy poddamy się w przedbiegach? A może jest inne wyjście?  Oko autorki celnie dostrzega wahania ludzkiego serca.


W książce można znaleźć zabawne i całkiem absurdalne sytuacje (które musiałam czytać na głos mężowi - bo tak się śmiałam że chciał się dowiedzieć co było tak śmieszne). Pozornie lekki ton zmusza czytelnika do autorefleksji do której z kobiet mu bliżej. Książkę czyta się szybko ponieważ rozdziały są dosyć krótkie. Ja spędziłam z nią kilka fantastycznych godzin!

natasza socha

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu EDIPRESSE.
Ps na insta Pani Socha wrzuciła moje zdjęcie na swój profil :) 


To bardzo miłe!
*
Czytam inspirujące książki również na Insta KLIK

*
Ps a rozdanie wygrywa Ania z inspiracje w moim mieszkaniu
Pani KoModa

13 komentarzy:

 1. Wkrótce również będę czytała tę książkę i jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z prawdziwą przyjemnością przeczytam, wydaje się bardzo ciekawa :)
  Ściskam, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj widziałam tą książkę i zastanawiałam się, czy ją kupić: ) Twój post mnie przekonał: ) Jutro po nią idę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, pięknym jest w życiu lepiej. To także moje spostrzeżenia, więc chętnie poznam bohaterkę tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O!!! Zapisuję u siebie - do przeczytania:)
  Piękne zdjęcia.
  Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy pomysł na treść :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio czytałam Troje na huśtawce N. Sochy, więc chętnie sięgnę po kolejną jej pozycję.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również przeczytałam książkę:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Sooo beautifully written. Thanks for sharing.

  Nahid https://bestclicknow.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeg vil dele mitt fantastiske vitnesbyrd om hvordan jeg kom tilbake til min mann i livet mitt, jeg vil fortelle folk i verden at det er en ekte stavekaster på nettet og er kraftig og ekte. Han heter Baba Wale Wiseman, han hjalp Jeg nylig for å gjenforene mitt forhold til mannen min som dumpet meg. Da jeg kontaktet Wiseman, kastet han en kjærlighetsspell for meg og min mann som sa at han ikke har noe å gjøre med meg, ringte meg igjen og begynte å be meg. Til alle som leser denne artikkelen og trenger hjelp, kan Wiseman også tilby alle typer hjelp som gjenforening av ekteskap og forhold, herding av alle typer sykdommer, rettssaker, graviditetsspell, vi er nå veldig fornøyd med oss ​​selv. Wiseman gjør at han skjønner hvor mye vi elsker og trenger hverandre. Denne mannen er for ekte og god. Han kan også hjelpe deg med å fikse ditt ødelagte forhold. Jeg hadde min mann tilbake! Det var som et mirakel! Ingen ekteskapsrådgivning, og vi har det bra i vårt kjærlighetsliv. Ta kontakt med denne flotte mannen hvis du har problemer med en varig løsning
  via e-post: babaidadawiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348136951551

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeg vil dele mitt fantastiske vitnesbyrd om hvordan jeg kom tilbake til min mann i livet mitt, jeg vil fortelle folk i verden at det er en ekte stavekaster på nettet og er kraftig og ekte. Han heter Baba Wale Wiseman, han hjalp Jeg nylig for å gjenforene mitt forhold til mannen min som dumpet meg. Da jeg kontaktet Wiseman, kastet han en kjærlighetsspell for meg og min mann som sa at han ikke har noe å gjøre med meg, ringte meg igjen og begynte å be meg. Til alle som leser denne artikkelen og trenger hjelp, kan Wiseman også tilby alle typer hjelp som gjenforening av ekteskap og forhold, herding av alle typer sykdommer, rettssaker, graviditetsspell, vi er nå veldig fornøyd med oss ​​selv. Wiseman gjør at han skjønner hvor mye vi elsker og trenger hverandre. Denne mannen er for ekte og god. Han kan også hjelpe deg med å fikse ditt ødelagte forhold. Jeg hadde min mann tilbake! Det var som et mirakel! Ingen ekteskapsrådgivning, og vi har det bra i vårt kjærlighetsliv. Ta kontakt med denne flotte mannen hvis du har problemer med en varig løsning
  via e-post: babaidadawiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348136951551

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam książek Nataszy Sochy, ale ta omówiona dzisiaj, wydaje się być lekturą i lekką i ciekawą jednocześnie. Jeżeli nadarzy się okazja, to obiecuję przeczytać. A tak na marginesie-nie ma brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane. Po drugie, by czuć się pięknym, będąc tylko przeciętnym, należy zaakceptować i pokochać siebie. Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zainteresował mnie już sam tytuł, czyli oceniłam książkę po okładce XD

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!