27 mar 2024

Akcja Jajo! recenzja gry od Muduko


Akcja Jajo!

Muduko.

To, co nigdy mi się nie znudzi to jajka. W każdej postaci są idealne.


Dziś przychodzę do Was z wesołą grą AkcjaJajo! od Muduko  gdzie bardzo proste zasady zachęcają do kolejnych rozgrywek. Masz chwilę czasu, a może chcesz oderwać dzieciaki od smartfonów? Energia tej gry nie pozwoli Ci na jedną rozgrywkę. Czy chcemy rewanżu po przegranej? Jasne, że tak – do dzieła, rozkładamy karty jeszcze raz!

Celem rozgrywki jest zgromadzenie jak największej ilości punktów w pudełku. Mamy w nim  6 miejsc. Musimy tak rozporządzać losowo wybranymi kartami, aby to w naszym pudełku finalnie znalazło się jak najwięcej wartościowych jaj. Na szczęście możemy liczyć również na naszą strategię i pomoc kart akcji. Przez nie możemy zablokować jakieś jajo a inne przełożyć. Możemy też podkraść jako o wysokiej wartości z pudełka sąsiada. Gra kończy się po około 15 minutach kiedy wszystkie pudełka są pełne jajek. Zliczamy punkty i już wiemy, kto wygrał daną rozgrywkę.

W talii jajowatych kart masz 5 rodzajów kart. 54 karty jaj (z punktami) 18 kart akcji (które mają różne funkcje), kartę z kurką oraz 8 kart do uzupełnienia. Na tych ostatnich tylko jedna strona jest pusta, więc nasze pomysły nie będą odróżniały się od oryginalnych kart. Do zabawy można zaprosić aż 6 osób. Dzięki czemu gra poleca się na co dzień oraz od święta – na spotkanie w większym gronie. Całość zamknięta jest w zabawnym metalowych pudełku w kształcie jaja. Dzieci kojarzą go pozytywnie i tak odbierają również samą grę. Nasza 6-latka świetnie sobie radzi z zasadami. Ma też wielką frajdę w liczeniu punktów z pudełka.

Gra aktywuje chęć szybkiego dodawania i odejmowania u najmłodszych graczy. Uczy strategii i planowania.

Na końcu zwrócę Waszą uwagę na:

* zabawne, kolorowe ilustracje na rewersie, grafiki są przyjemne i proste

* poręczny kształt i wielkość samych kart

* możliwość wrzucenia gry do torebki na wynos

* niezależność językową gry.

Polecam.

Za możliwość testowania gry dziękuję Wydawnictwu Muduko. 

*

Pani KoModa.


3 komentarze:

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!