17 sty 2023

Wierszyki bliskościowe Kasia Huzar-Czub Recenzja

 

Wierszyki bliskościowe 

Kasia Huzar-Czub 

“W naszym domu dzisiaj fika  

Mała małpka całkiem dzika...” 

To jeden z moich ulubionych wierszyków pochodzących z książki Kasi Huzar-Czub “Wierszyki bliskościowe z Wydawnictwa Natuli. FB Przedstawiam Wam kilkanaście przezabawnych i ciepłych wierszyków. Każdy z nich przedstawia inne zwierzątko. Mamy wyżej wspomnianą małpkę, sówkę, kotka, a nawet hipopotama. Każde zwierzątko uczy nas jak można się zbliżyć do ukochanej osoby. Pewna psychoterapeutka powiedziała kiedyś, że by przeżyć potrzeba czterech uścisków dziennie. Żeby zachować zdrowie ośmiu, a dwunastu, aby zapewnić rozwój swojemu dziecku. Ja mam teraz kolejne kilkanaście powodów i pomysłów na przytulanie i wspólne zabawy.  
“To jest idealna chwila

by pogłaskać krokodyla. “

Rytmiczne utwory okraszone są humorystycznymi ilustracjami. Pokazują one jak zwierzątka (rodzice) gilgają, głaskają, bawią się ze swoimi dzieciaczkami. Każdy wierszyk posiada krótką zachętę do zabawy z naszym dzieckiem: “Czeszemy dziecko dziobem z dłoni”. Możemy to od razu wykorzystać podczas czytania albo zapamiętać te pomysły na później.  Rymowanki szybko wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać. A to ćwiczy pamięć i zdolność recytacji. Poezja uczy również wrażliwości. Nawet taka krótka i prosta. Trzeba w kilkunastu słowach zawrzeć całość. Humor, sens, dowcip, historię. I zwrócić uwagę naszego małego odkrywcy. Tu znajdziecie to wszystko. Pozycja ta zajmuje podium w moimi prywatnym rankingu.  Polecam. 

 


Ta recenzja powinna być słodka i zachęcająca - bo taka właśnie jest książka, którą trzymam w ręce. Niestety będzie również gorzka. Ponieważ wspaniała autorka - Kasia odeszła. Za szybko! Ta młoda, tryskająca energią i pomysłami osoba pozostanie z nami przez swoją twórczość. Piękny dar nam zostawiła po sobie. Korzytajcie z niego! :)


Pani KoModa

1 komentarz:

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!