28 paź 2019

Zaufaj mi jeszcze raz - Magdalena Krauze Recenzja


"Zaufaj mi jeszcze raz"
Magdalena Krauze 

Pamiętacie Paulę z "Czekałam na ciebie" książki Magdaleny Krauze? Chcę Wam powiedzieć że to typowa babeczka i każda z nas może znaleźć w niej cząstkę siebie.

Każda z nas ma w sobie taką szaloną Paulę która jak już coś sobie ubzdura w głowie to Święty Boże nie pomoże. Upartą. Do której nie trafiają racjonalne argumenty. 

Nie zliczę ile razy sama po jednym drobiazgu związanym z moim ukochanym dorabiałam sobie całe teorie w głowie. Nie pytajcie co z tego wynikało... aż wstyd się przyznać. Dlatego zachowanie Pauli wcale mnie nie dziwi. Dokładnie tak zachowuje się zraniona kobieta. Chce się odciąć od wszystkich i kąpać w oceanie bólu i płaczu. I nie! Rozsądne tłumaczenia bliskich czy przyjaciółki na nic się nie zdadzą. 

Kiedy Paula zobaczyła, że do jej ukochanego Igora biegnie chłopczyk ze słowami "tatusiu" jej wspaniały świat legł w gruzach.


Planowała z Igorem całe życie, ślub dzieci a teraz wszystko okazało się być złudzeniem. Przecież Igor nie mógł pominąć w tych planach swojego syna. Więc to chyba ona była zbędnym dodatkiem. I najważniejsze z kim on miał tego syna? Z żoną? Partnerką? Chłopiec miał kilka lat a ona nic o tym nie wiedziała....

Pytania kotłowały jej się w głowie kiedy z impetem wybiegała z redakcji.
Para przeszła już nie jedną burzę w swoim związku. Niedopowiedzenia i sekrety o mało nie zniszczyły ich relacji. Tym bardziej szczerość była dla nich tak ważna. Przecież stąpali po kruchym lodzie.


Dziewczyna kilka dni unika chłopaka bo nie chce słuchać kolejnych kłamstw. By w finale ucieknąć od niego na tygodniowe wakacje. W głowie wałkuje tysiące razy możliwe rozwiązania zagadki z dzieckiem. Płacze, złości się, jest załamana że dała się tak oszukać.
Na szczęście nowo poznany umięśniony Adam jest plastrem na jej zranione serce. A legenda o młynku miłości może faktycznie zadziałać.


" Córcia w życiu czasem przychodzą takie chwile, w których wydaje nam się, że świat jest beznadziejny, a problem, który nas dotknął nie do przeżycia. Daj sobie trochę czasu, niech te emocje opadną, a wtedy może zechcesz go wysłuchać."

Czy miłość Pauli i Igora przerwa tą sytuację czy może Adam zagra pierwsze skrzypce?? Musicie się sami przekonać czytając książkę. 😁


Historia Pauli jest świetnym umilaczem na zimne wieczory i romantycznym dodatkiem do ciepłej herbatki. Lubię czasem czytać takie słodkie historie. Zwłaszcza w których mężczyzna domyśla się że zrobił źle i stara się to naprawić :) Tak, podobno są tacy faceci ;)

Lubie powieści polskich autorek bo nie ma tu jakiś dziwnych intryg rodem z brazylijskich seriali. Za to relacje z rodzicami przedstawione są w iście rajskim klimacie.

Jednym zdaniem: Ksiazka jest pogodna, romatyczna i czyta sie ją w ekspresowym tempie.

Mój ulubiony cytat:

"Mama jest w domu władzą ustawodawczą i wykonawczą. Wykonawczą w tym sensie, że każdy ma wykonać to, co ustanowi. "

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar.

*
Pani KoModa


8 komentarzy:

 1. Czytałam niedawno recenzję tej książki, mam ją zapisaną na liście lektur do przeczytania i bardzo chętnie po nią sięgnę :D
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również bardzo lubię powieści polskich autorek, ale omijam te, w których przewijają się wątki z dziećmi. Są wątki których unikam w powieściach: zwierzęta, narkotyki, gangi, polityka i właśnie...dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też od czasu do czasu lubię poczytać takie powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że książkę, której patronuję podobała Ci się kochana. Również dołączam się do jej polecenia. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo o tej książce ostatnio w blogosferze - zdecydowanie do przeczytania, zwłaszcza, że mam pierwszą część!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. od jutra zaczynam "byczenie się" aż do porodu. Mam nadzieję, że uda mi się choć kilka pozycji z twoich polecanych łyknąć

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak będę miała okazję to na pewno przeczytam.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio natrafiam na same polecajki tej serii :) W wolnym czasie też chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!