25 cze 2026

Jezus więcej niż wystarczy. Reinhard Hirtler Recenzja

Jezus więcej niż wystarczy. 

 Reinhard Hirtler

Wiedziałam, że powstanie ta książka. Tak bardzo na nią czekałam. Wiedziałam, że będzie niezwykle ważna dla mnie. Rozmawiałam z wieloma osobami, które ją czytały i miały podobne odczucia. Myślę, że to jest kwintesencja myśli autora. Wszystkie jego książki mogą mieć w podstawie tą i na odwrót każdej zwieńczeniem może być ta książka. Podziwiam autora w jak prosty, ale i plastyczny sposób przedstawia nam prawdy zawarte w Bożym Słowie.

Według autora całe życie szukamy czegoś. Partnera, pracy, spełnienia, uczuć, doznań, rzeczy... Mamy pragnienie, które udaje nam się zaspokoić tylko na chwilę. Nawet jeśli przyszliśmy do Boga, nawróciliśmy się, jesteśmy nowym stworzeniem, nasze życie często niewiele się zmienia. Dlatego tak się dzieje, bo nadal polegamy na sobie, swoich talentach, na innych ludziach. Chcemy decydować o wszystkim sami i myślimy, że wiemy, co jest dobre. Niestety co rusz upadamy, co rusz wchodzimy w złe miejsca, a nasze szczere i dobre chęci kończą się fatalnie. Nawet to do czego jesteśmy zachęcani przez Ducha Świętego, kończy się karykaturą. Wszystko to, dlatego że cały czas w polu naszych myśli siedzi JA i moje pomyły. Nie poddajemy się działaniu Ducha, nie polegamy na Jezusie. A to On otwiera nam drzwi, bez naszego wysiłku.

"Jezus więcej niż wystarczywspaniale otwarła moje serce. Sprawia, że słowa, które czytam w Piśmie, stają się dla mnie bardziej zrozumiałe. Poruszyła też kwestie grzechu i upadków i raz na zawsze się z nimi rozprawiła. Utwierdziła mnie w mojej tożsamości. Rozprawiła się ze znaczeniem łaski i miłosierdzia, ale także takich szerszych pojęć jak Kościół i jego sztuczna „struktura”, którą wiele liderów próbuje tworzyć. Nie zliczę, ile fragmentów zaznaczyłam i ile notatek dodałam na marginesie :) To nie jest lektura, którą czyta się jednym tchem. Ona wchodzi powoli i porządkuje stare przekonania. Myślę, że warto ja czytać od czasu do czasu i regularnie do niej wracać.

W Jezusie wszystko jest klarowne. „... nie ma ani jednej rzeczy, której mógłbyś potrzebować, a której byś już nie miał w Jezusie” (Kol 2:9-10). My jesteśmy zawodni, upadamy, ale w nim mamy wszystko, bo On jest ponad wszystko. Jego moc jest nieograniczona. A my możemy się chlubić (za Ap. Pawłem) ze swoich słabości, bo tym bardziej moc Boża może się objawiać.

Warto też opowiedzieć o strukturze książki. Podzielona jest na 20 rozdziałów, które krok po kroku otwierają nas na temat, np.: „Czy Jezus naprawdę więcej niż wystarczy?”, „Jesteśmy doskonali w Jezusie”, „Zostałeś stworzony dla Jezusa". W każdym rozdziale mamy dodatkowe oznaczenia kluczowych myśli. Całość okraszona jest wersetami z Biblii. Każdy rozdział kończy się deklaracją.

Polecam. 

*

Pani KoModa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, że masz ochotę podzielić się ze mną swoimi myślami. Dziękuję!